Tipy na výlet

aneb kde zabavit děti

1) Keramika Maříž

Poslední dobou velice oblíbená vesnice ve vzdálenosti do 15km od Návar, především pro keramiku, dobrou restauraci a také díky srpnovému festivalu Slavonice Fest. Velice doporučuji navštívit keramickou dílnu, kde si děti i dospělí můžou nabarvit svůj vlastní hrníček (cena cca 220Kč/ks, počítat s tím, že vypálení hrníčku den až dva trvá, takže nenechávat na poslední den kvůli vyzvednutí), můžu doporučit i restauraci, která je velice příjemná a dobře zde vaří.

https://www.keramika-mariz.cz/

2) Hrad Landštejn

Krásná zřícenina hradu cca 7km od Návar, uvnitř se konají různá představení, je zde nádherný výhled do okolí.

https://www.hrad-landstejn.eu/cs

3) Lanový park Landštejn

https://www.coody.cz/1-lanovy-park-landstejn.html

4) Bunkry v okolí Slavonic

https://www.slavonicebunkry.eu/

5) Cesta pohádkovým lesem

Areál bunkrů můžete spojit s Cestou pohádkovým lesem. Stezka začíná buď ze Slanovic, pro menší děti je vhodnější kratší okruh s parkováním na parkovišti u bunkrů. Mapku si můžete stáhnout ne webu či dostanete v info centru Slavonice. Tuto nádhernou procházku lesem zpestřenou úkoly pro děti rozhodně doporučuji. 

https://www.i.slavonice-mesto.cz/cesta-pohadkovym-lesem/d-24030

6) Katakomby ve Slavonicích

Nevšední zážitek, nemusí být každému příjemný. Rodinám s dětma (cca do 6 let) doporučujeme pouze kratší osvětlenou část, delší trasa je i pro dospělé náročná. Tlouštíci prominou, ale těm to nedoporučuji vůbec, neboť se jedná o úzké a nízké chodby.

https://podzemi.shslavonice.cz/prohlidka.php

7) Muzeum Veteránu v Nové Bystřici

https://www.muzeumveteranu.cz/

8) Rozhledna u Jakuba

https://www.ceskakanadazvysky.cz/

9) Parní vláček Jindřichův Hradec - Nová Bystřice - Jindřichův Hradec.

Tuto cestu buď pojmout jako návštěvu Jindřichova Hradce, což je moc pěkné město, jelikož tam však vlak jede skoro 2 a půl hoďky, doporučuji cestu provést tak, že z Nové Bystřice jeden z rodičů jede s dětmi vlakem cca 3- 4 zastávky, druhý rodič pak všechny vyzvedne na určené zastávce a pak společně autem pokračují na zmiňovanou Rozhlednu u Jakuba. Cestu parním vláčkem je v sezóně dobré rezervovat předem.

https://jhmd.cz/

10) Bison ranch Rožnov

Pokud se chcete opravdu dobře najíst, spojit jídlo s výhledem na pastvinu bizonů, doporučuji. V sezóně je třeba místo rezervovat dopředu a pokud možno chtít stůl na venkovní zastřešené terase, uvnitř restaurace to ztrácí svůj půvab.

https://www.bisonranch.cz/

11) Český Rudolec

Cestou na bizoní ranč možné navštívit Český Rudolec, je zde zámek alá Hluboká, ale v dost groteskním stavu, mimoto zde vaří domácí pivo.

https://www.zamek-ceskyrudolec.cz/pivovar

12) Aquapark Jindřichův Hradec

Kdyby mělo pršet celý den, vhodné zabavit děti ve vnitřním aquaparku. Mj. Hradec je i krásné město se zámkem, malebnými uličkami a procházkou podél vody.

https://bazen.jh.cz/

13) Zoopark na Hrádečku

Rodinné Zoo směrem na Jindřichův Hradec, možné spojit s cestou do Hradce, příp. pro větší nákup, neboť ve městech v okolí Návar jsou pouze provozovny Coop.

https://www.zoonahradecku.cz/

14) Cyklostezka Thayarudne

Pokud jste cyklisti, nemůžete vynechat tuhle nádhernou cyklostezku podél řeky Dyje, což je zaasfaltovaná původní železniční trasa. Dá se na ní najet i z Návar či přes Slavonice.

https://ceskakanadazije.cz/cyklostezka-slavonice-fratres/

15) Osika

Pokud by Vám vyšlo krásné počasí na koupání, celý den je možné strávit v retro kempu u Osiky.

https://mapy.cz/zakladni?x=15.1515895&y=49.0312012&z=16&source=base&id=1720575&q=osika

16) Zámek Dobrohoř

Návštěvu tohoto zámku, tedy původně pivovaru ve Starém městě pod Landštejnem, si také nesmíte nechat ujít.

https://zamek-dobrohor.webnode.cz/ 

17) S kolama se kolem Návar nudit určitě nebudete, na procházky jsou zde samá krásná místa, např. Hadí vrch https://www.srdceceskekanady.cz/kamen-8.html, zaniklé obce v okolí Návar https://www.ceska-kanada.cz/zanikle-obce.html, případně se dá i udělat výlet na rakouskou stranu, oblíbený výlet je do Reingers https://www.srdceceskekanady.cz/plantaz-technickeho-konopi-a.html

18) Pokud by Vás zajímal golf, lidé sem cestují kvůli golfu v Nové Bystřici https://www.golfmonachus.cz/golf/club/.

19) Lyžovačka nejen pro děti https://skibystrice.cz:8083/

A v neposlední řadě se ani u nás nudit nebudete, na zahradě je bazén, trampolína, kdykoliv vstup do stájí, možné projížďky na koních atd.


                                                           Přejeme Vám pěkný pobyt!!